ASUS IoT, 14. Nesil Intel İşlemcileri Destekleyen Endüstriyel Anakartlarını ve Sınır Yapay Zeka Bilgisayarlarını Duyurdu

Global AIoT çözümleri sağlayıcısı ASUS IoT bugün, yeni Intel Core (14. nesil) işlemcilerden güç alan yeni endüstriyel anakart ve sınır yapay zeka bilgisayarları serisini duyurdu. Son teknolojiyle donatılan bu çözümler üst düzey bilgi işlem performansı, gelişmiş güç verimliliği ve hızlı bağlantı seçenekleri sunarak birçok farklı endüstriyel uygulama alanında kullanılabiliyor.

Bu yeni çözümlerin en önemli özellikleri arasında DDR5 bellek sayesinde elde edilen yüksek hızlı veri aktarımı ve gelişmiş güç verimliliği bulunuyor. DDR4’e kıyasla DDR5 bellekler %50 daha yüksek veri aktarım hızı ve %8 daha gelişmiş güç verimliliği sunuyor, ayrıca ECC teknolojisiyle de güvenilirlik sağlıyor.

ASUS IoT endüstriyel anakartlar, PCIe 4.0’ın hızını ikiye katlayan PCI Express (PCIe) 5.0’e destek veriyor. Aynı zamanda geriye dönük uyumluluk da sunarak sistem kurarken kullanıcıya esneklik veriyor. Daha yüksek hızla veri aktarımına olanak veren bu teknoloji sayesinde modern endüstriyel uygulamaların talepleri karşılanabiliyor.

ASUS IoT anakartlardaki entegre Intel UHD Graphics teknolojisi 8K HDR videoya ve birden fazla 4K60 ekrana destek veriyor, canlı grafikler ve güçlü yapay zeka hızlandırma imkanı sunuyor. Bu sayede bu modeller perakende, sağlık ve akıllı fabrikalardaki yapay zeka kullanım alanları için ideal hale geliyor.

ASUS IoT için güvenlik en büyük önceliklerden biri. Intel ile yapılan iş birliğiyle IoT uygulamalarında güvenilir bilgi güvenliği sağlanıyor. ASUS IoT anakartlar kritik uygulamalarda siber tehditlere karşı koruma için Boot Guard, Platform Trust Technology, AES-NI ve VT gibi güçlü güvenlik özellikleriyle geliyor.

ASUS IoT anakartlar ayrıca WiFi 7 desteğiyle 5 Gbps’e kadar ulaşan hızlar verebiliyor. Bu da sağlık, tedarik zinciri yönetimi, akıllı şehir denetimleri ve endüstri gibi alanlarda daha gelişmiş bağlantı olanağı sağlıyor. Bu hızlı bağlantı sayesinde zorlu endüstriyel ortamlarda kesintisiz iletişim ve veri aktarımı yapılabiliyor.

ASUS IoT’nin ürün serisinde ATX’ten microATX’e mini-ITX’ten ince mini-ITX modüllerine kadar birçok biçim ve boyutta ASUS IoT R680EA-IM-A, Q670EA-IM-A, H610A-IM-A ve H610T-EM-A gibi endüstriyel anakart ve tek kart bilgisayar (SBC) modelleri yer alıyor. ASUS IoT ayrıca endüstriyel uygulamalara gelişmiş yapay zeka özellikleri katabilen PE4000G ve PE6000G gibi sınır yapay zeka bilgisayarları da sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x