Opel’in elektrikli B-SUV modeli uygun fiyatıyla TOGG’a büyük rakip olacak

Frontera EV‘nin tanıtımı, elektrikli araç teknolojisindeki son gelişmeleri merak eden otomobil severler için büyük bir heyecan kaynağı oldu. Opel, bu model ile elektrikli araçlar konusundaki uzmanlığını bir kez daha ortaya koyarken, çevreci araç arayan kullanıcılar için cazip bir seçenek sunuyor.

Opel, Frontera’nın hem hibrit hem de tamamen batarya ile çalışan elektrikli versiyonunu içerecek şekilde gelecek planlarını ilk kez gözler önüne serdi. Ocak ayında Frontera isminin geri döneceğini duyurduğundan bu yana, aracın nasıl görüneceğine dair büyük bir merak içindeydik. Yayınlanan ilk görseller, aracın şüphesiz çekici bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor. Ancak, yeni model, eski Fronteralar’a pek benzemese de, en azından ismin yaşatılması bir teselli. Opel‘e göre yeni Frontera, “sağlam tasarım, geniş iç hacim, akıllı çözümler ve verimli güç aktarım organları” gibi özelliklerin birleşimini sunuyor. Ancak, bu sürücü aksamları hakkında spesifik bilgiler henüz verilmedi.

Yeni Frontera, “fonksiyonel ve geniş kabin hacmini, cesur, sağlam ve modern bir görünümle birleştiriyor”. Aracın önünde yer alan Opel Vizor, yeni Opel ‘Blitz’ amblemiyle birlikte, araca “benzersiz bir kimlik” kazandırıyor ve Eco LED farlarla otomatik uzun farları entegre ediyor. İç mekânda ise iki adet 10 inç ekran ve “temiz, detokslu bir kullanıcı deneyimi” sunan “cesur ve şık yeni bir direksiyon” bulunuyor. Ayrıca, opsiyonel bir akıllı telefon istasyonu sunuluyor ve bu, özel bir uygulama aracılığıyla cihazınızı aracın eğlence sisteminin kontrol paneli haline getiriyor. Telefonunuz aracılığıyla direksiyon düğmeleriyle bile etkileşimde bulunabiliyorsunuz. Ön koltuklarda yer alan patentli Intelli-Seat özelliği, kuyruk sokumundaki baskıyı azaltıyor ve uzun yolculuklarda bile olağanüstü konfor sağlıyor. Koltuklar kontrast dikişlere sahip ve kumaşlar tamamen sürdürülebilir geri dönüştürülmüş malzemeden üretiliyor.

Opel’in elektrikli B-SUV modeli uygun fiyatıyla TOGG’a büyük rakip olacak

Ayrıca, bir soğutmalı kablosuz şarj cihazı, ön ve arka tarafta ikişer USB portu bulunuyor ve orta konsol, tabletleri yerinde tutan esnek bir kayışla saklayabiliyor. Arka yolcular, ön koltukların sırtlıklarına entegre edilmiş akıllı telefon ceplerinden faydalanabiliyor.

Koltuklar dik durumdayken bagaj hacmi 460 litre, koltuklar katlandığında ise bu hacim 1.600 litreye çıkıyor. Gerekirse, çatı 200 kg yük taşıyabiliyor.

Bu, Opel‘in sadece tasarım ve teknoloji alanında değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimi ve konfor konusunda da ne kadar ileri gittiğinin bir kanıtı. Yeni Frontera, hem şehir içinde hem de uzun yolculuklarda sürücülere ve yolculara maksimum rahatlık ve işlevsellik sunmayı amaçlıyor. Opel, bu modelle, sürdürülebilir malzemeler kullanarak çevre dostu bir yaklaşımı benimserken, modern teknolojilerle donatılmış bir araç yaratmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Frontera’nın sunacağı yeni özellikler ve yenilikler, otomobil severler için heyecan verici olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x