Santiment: Bu 10 Yapay Zeka Coini Geliştirme Faaliyetinde Önde!

Kripto para piyasası NVIDIA’nın etkisiyle yapay zeka coin’lerinin rüzgarına tanık oldu. On-chain analitik platformu Santiment, geliştirme faaliyeti açısından bir liste paylaştı. Listede NEAR Protocol liderliğiyle dikkatleri çekiyor. Bu arada Victor Olanrewaju, listedeki ilk 5 yapay zeka coini için bir teknik analiz yapıyor.

Santiment: Bu 10 yapay zeka coini geliştirme faaliyetinde önde!

Son 30 gün içinde, Yapay Zeka ve Big Data temellerine sahip tokenlar traderların radarına girdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir çok yapay zeka coini performansıyla piyasa oyuncularını şaşırttı. Ancak pek çok piyasa katılımcısı her bir ekosistemdeki gelişmeleri takip etmiyor. On-chain analitik platformu Santiment, yüksek geliştirme faaliyetine sahip en iyi yapay zeka temalı projeleri paylaştı. Bunların başında NEAR Protocol (NEAR) ve Oasis Protocol (ROSE) dikkatleri çekiyor. Bunları, Golem (GLM), Oraichain (ORAI) ve Ocean Protocol (OCEAN) takip ediyor.

Santiment’in listesinin geri kalanında iExec RLC (RLC), The Graph (GRT), Bittensor (TAO), Streamr (DATA) ve Flux (FLUX) yer alıyor. Bilmeyenler için, geliştirme etkinliği bir projenin sahip olduğu halka açık GitHub etkinliğini izler. Metrik azaldığında, geliştiricilerin ağ üzerinde çok fazla özellik göndermediği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu projelerin geliştirme faaliyetlerindeki artış, geliştiricilerin başarılı olacaklarına inandıkları için bu projelere daha fazla beyin gücü yoğunlaştığı anlamına gelir. Tipik olarak bu bir yükseliş sinyalidir. Bununla birlikte, fiyatlarının nasıl bir performans sergilediği de önemlidir.

NEAR Protocol (NEAR)

NEAR kısa süre önce 14 Mart’ta 9 dolalık en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak 4 saatlik grafik, traderların bu seviyede kâr almaya başladığını gösterdi. Sonuç olarak, boğalar 7,77 dolardaki desteği savunamadı. Yazı sırasında NEAR’ın fiyatı 7,57 dolardı ve bu da satış baskısının azaldığını gösteriyordu. Ancak, boğaların 7,05 dolarlık acil desteğe dikkat etmeleri gerekiyor. NEAR bu alanın altında kapanırsa, fiyat 6,65 dolara düşebilir. Öte yandan, bu noktanın üzerinde bir kırılma, yapay zeka coini 9 dolara yönüne geri gönderebilir.

NEAR/USD 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Oasis Protocol (ROSE)

ROSE 4 saatlik grafikteki Tom DeMark (TD) Sequential bir alım sinyali gösterdi. Bu teknik analiz göstergesi, trendin tükenme zamanını ve potansiyel fiyat dönüşlerini tam olarak belirler. 12 ve 15 Mart tarihleri arasında, satıcıların hakimiyetini gösteren yaklaşık dokuz kırmızı mum çubuğu vardı. Ancak, basın zamanı verileri boğaların yorgunluktan faydalandığını ve 0,154 dolarda destek oluşturduğunu ortaya koydu. Bu haliyle ROSE, 0,167 dolarlık genel direnci aşmaya hazır görünüyor. Yükseliş momentumu devam ederse, Fibonacci uzantısı ROSE’un fiyatının katlanarak artabileceğini ortaya koydu. Oldukça güçlü bir yükseliş senaryosunda, ROSE’un 0,32 dolara yaklaşması mümkün.

ROSE/USD 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Golem (GLM)

Teknik açıdan bakıldığında, 4 saatlik GLM/USD üzerindeki Bollinger Bantları (BB) tokenın aşırı satıldığını gösterdi. Bunun nedeni, BB’nin alt bandının GLM’yi 0,54 dolardan bantlamasıydı. Aşırı satılması, BB bunu desteklediği için yapay zeka coini fiyatının kuzeye doğru sıçrayabileceği anlamına geliyor. Bu yazı itibariyle, BB yüksek oynaklığa işaret etti. Ayrıca token’ın kısa vadede 0,67 dolara doğru uzanma imkanı olduğunu gösterdi.

GLM/USD 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Oraichain (ORAI)

ORAI’nin fiyatı son 30 günde %143,57 oranında arttı. Ancak, bu yukarı yönlü ivme kâr alımlarıyla durdu. Basın zamanında, token 17,40 dolardan el değiştiriyordu. Boğalar tokeni EMA’ların üzerine çıkarmaya hazır görünüyor. Bu başarılı olursa, yükseliş tezi doğrulanabilir ve ORAI %18,33’lük bir artışla 20,56 dolara çıkabilir.

ORAI/USD 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Ocean Protocol (OCEAN)

Ayılar OCEAN’ın fiyatını 1,11 dolara kadar geri çekti. Kırmızı mum çubuklarının hakim olduğu 4 saatlik analiz de yoğun satış baskısının kanıtlarını gösteriyor. Ancak, Para Akışı Endeksi’nden (MFI) gelen göstergelere göre OCEAN yukarı yönlü bir dönüşün eşiğinde. Basın saatine göre MFI değeri 23,56’ydı. Bu da tokenın büyük bir sermaye çıkışı yaşadığı anlamına geliyordu. MFI 20,00’ye düşerse, OCEAN aşırı satım olarak etiketlenebilir. Bu sırada alım baskısı da gelirse tokenin 1,40 doları yeniden test etmesi mümkün.

OCEAN/USD 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x